Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Rekuperacja

Terminem rekuperacja określa się wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Opiera się ona na ruchu powietrza, które jest wytwarzane przez specjalne urządzenie – rekuperator. Dzięki maszynie możliwe jest kontrolowanie ruchu nawiewanego i usuwanego z pomieszczenia powietrza, a także odzyskiwanie ciepła z nagrzanego, brudnego powietrza.

W wentylacji mechanicznej najważniejsze zadanie pełni rekuperator, posiadający wymiennik do odzysku ciepła. Urządzenie wyciąga zarówno powietrze zimne i czyste z zewnątrz budynku, jak i ciepłe, ale brudne z wewnątrz pomieszczeń. Następnie strumienie powietrza spotykają się wewnątrz rekuperatora, ale nie mieszają się ze sobą. Dzięki temu powietrze zimne się nagrzewa, ale nadal pozostaje czyste. Świeże powietrze trafia do domu, natomiast zużyte przedostaje się na zewnątrz budynku.

Jakie są zalety rekuperacji?

Rekuperacja pozwala nie tylko na ogrzanie powietrza, ale także na jego oczyszczenie ze wszelkich zanieczyszczeń. Ponadto stanowi dużą oszczędność energii i pozytywnie wpływa na zdrowie, a także komfort użytkowników danego budynku.

Oprócz tego rekuperacja:

• filtruje powietrze z alergenów,
• usuwa z powietrza dym i inne zanieczyszczenia,
• zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniem,
• szybko usuwa wilgoć z pomieszczenia,
• pozbywa się brzydkich zapachów z pomieszczeń,
• usuwa kurz z pomieszczeń,
• zwiększa wartość oraz standard budynku.

Dzięki rekuperacji nie ma konieczności otwierania okna w celu przewietrzenia mieszkania. Z tego powodu do pomieszczeń nie przedostają się uciążliwe owady i hałas dobiegający z ulicy. Jeśli zainteresowało Państwa działanie rekuperacji, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Wykonujemy serwis i montaż rekuperacji. Działamy szybko, sprawnie i profesjonalnie.