Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Serwis klimatyzacji

Zapewniamy sprawny i profesjonalny serwis klimatyzacji. Instalacja klimatyzatora w domu jest bardzo pomocna, ponieważ urządzenie nie tylko chłodzi i ogrzewa powietrze, ale także je czyści i usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Z tych powodów tak wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Należy jednak pamiętać o jej regularnym serwisowaniu, które wydłuży żywotność urządzenia i zapewni jego bezawaryjną pracę na długi czas. Odpowiednio wykonany serwis klimatyzacji wpływa pozytywnie na zdrowie użytkowników. Najważniejsze okazuje się czyszczenie elementów systemu, ponieważ to właśnie one odpowiadają za jakość wydmuchiwanego powietrza.

Jak często należy wykonywać serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji powinien być przeprowadzany przynajmniej dwa razy w roku. Najlepszym okresem na wykonanie tej czynności jest przełom września i października oraz marca i kwietnia. Prawidłowo wykonany serwis urządzenia obejmuje sprawdzenie stanu filtrów, parownika, połączeń układów, przewodów i instalacji, a także sterowników. W razie konieczności zajmujemy się czyszczeniem i dezynfekowaniem filtrów – takie działanie powinno się wykonywać co trzy miesiące, ale częstotliwość zależy przede wszystkim od stopnia zużycia filtrów i ilości zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie poszczególnych elementów urządzenia.

W ramach serwisu klimatyzacji wykonujemy również:

• odgrzybianie parownika,
• czyszczenie jednostek,
• czyszczenie skraplacza,
• dokładne sprawdzenie funkcji urządzenia,
• sprawdzenie mocowania urządzenia.

Odpowiednio przeprowadzony przegląd wpływa pozytywnie na jakość wydmuchiwanego przez urządzenie powietrza. Serwis klimatyzacji wykonany przez profesjonalistów daje pewność, że system działa bezpiecznie i prawidłowo.