Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne składają się z paneli fotowoltaicznych, które montuje się na dachu budynku lub na gruncie, a także z inwertera, przekształcającego prąd stały w prąd zmienny. Bardzo ważny jest również system montażowy, ponieważ to właśnie do niego mocuje się panele. Podczas wykonywania instalacji fotowoltaicznych warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia przeciwnapięciowe, dzięki którym instalacja będzie w pełni bezpieczna.Panele fotowoltaiczne służą do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą wykorzystania energii promieniowania słonecznego. Jest to możliwe dzięki sile elektromotorycznej, która powstaje w półprzewodniku. Instalacje fotowoltaiczne stanowią dużą oszczędność. Mogą być wykonywane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach użyteczności publicznej czy innych budynkach.

Rodzaje instalacji fotowoltaicznych

Wyróżnia się dwa rodzaje instalacji fotowoltaicznych:

• system on-grid,
• system off-grid.

Instalacja fotowoltaiczna w systemie on-grid jest zintegrowana z siecią elektroenergetyczną, w związku z czym zużywanie energii następuje na bieżąco, a jej nadwyżki są dostarczane do zakładu energetycznego. Natomiast instalacja fotowoltaiczna w systemie off-grid nie jest wpięta w sieć – po wytworzeniu energii, jest ona przechowywana w akumulatorach. Klienci, którzy zastanawiają się nad instalacją fotowoltaiczną, powinni dokładnie zastanowić się nad jej rodzajem. Podczas wyboru instalacji należy wziąć pod uwagę własne potrzeby, a także możliwości.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Oferta dla biznesu

Oferta dla domu